JŠ Šmoula – jazyk pro děti

Váš článek by měl mít poutavý perex  – tedy krátký úvodní text v rozsahu
250-350 znaků. Cílem perexu je čtenáře zaujmout, sdělit mu to
nejpodstatnější nebo nejzajímavější z článku. Na základě perexu se
totiž rozhoduje, zda článek číst bude nebo nebude. (Tento text má 252
znaků.)

Strukturovaný text článku 

Není vhodné začínat slovy „jazyková škola Šmoula byla založena roku 1999 dnešní paní ředitelkou Šmoulinkou“, 99% čtenářů tyto řádky přeskočí a nečte je. Zajímá je totiž, co jim můžete nabídnout, proč se o vás píše na Jazyky.com, příp. hledají onu zajímavou informaci z perexu. Zmínit datum založení školy je lepší spíše v závěru, jako známku dlouholetých zkušeností, kvality a počtu spokojených absolventů.

A naopak – poskytujete 20% slevu pro všechny studenty přihlášené do konce prosince? Nenechávejte si to na konec, místo této informace je v čele článku!

Neupozorňujte čtenáře zbytečně na autora článku

Rozmyslete si dobře, jestli chcete, aby si čtenář neustále uvědomoval, že čte vámi napsaný článek koupený u nás. Pak totiž hrozí, že když napíšete „naše jazyková škola Šmoula přináší jako první do České republiky šmoulí metody v Evropě již s úspěchem běžně používané“, čtenář nebude vaší informaci tolik důvěřovat. Neutrální text je mnohem vhodnější.

Z předchozího vyplývá také důležitá věc – vyhněte se superlativům na „nejlepší prací prášek ze všech“.

Je snad samozřejmé, že PR článek MUSÍ být pravdivý. Děláte to pro sebe; pokud zde napíšete, že vyučujete všechny světové jazyky, váš budoucí student to od vás bude také očekávat. Nenechte ho odejít s nepořízenou, spokojení studenti jsou vaší nejlepší vizitkou.

Odstavce pomáhají orientaci

Nezapomínejte text členit do kratších odstavců. Ideální je, pokud má odstavec i svůj nadpis. Internetový čtenář má spoustu možností zalistovat ihned jinam a proto je důležité, aby měl pocit, že TADY najde co hledá. Neodraďte ho hned na začátku sáhodlouhými řádky, kde se nemá čeho chytit.

Pokud čtenář hledá konkrétní informaci (třeba kolik studentů máte ve skupině), ulehčí mu výstižný nadpis práci s hledáním, což určitě ocení.

Pokud chcete něco zdůraznit, používejte tučné písmo jak je uvedeno v tomto článku, nepřežeňte to však.

Využijte článek na maximum

Položte si otázku, co chcete našim čtenářům představit. Jste Jazyková škola Šmoula učící malé děti?  Maminky a tatínky budou určitě zajímat hlavně praktické věci:

  • jak výuka probíhá,
  • s jakými materiály a metodami pracujete,
  • jaký mají vaši malí studenti časový rozvrh hodin apod.

Všimli jste si? Odrážky jsou užitečným způsobem, jak udělat výčet určitých vlastností zajímavější.

Osvěžení v podobě fotografií

Vaše vlastní fotografie jsou velké plus, můžete tak rychle a bezbolestně sdělit, v jakém prostředí vyučujete. Nezapomínejte ovšem na lidi, vaše učebny jsou přeci kromě stolů a židlí i plné slunce, pohody a aktivních studentů!

Pokud přeci jenom žádné vlastní nemáte, vybereme vám zdarma jako ilustrační foto obrázky z naší databáze fotografií.

Přehledné grafy či tabulky 

Máte možnost také přidat ke svému článku graf či tabulku např. seznamu jazykových kurzů i s cenami. Zde je jako příklad seznam nejhledanějších jazykových kurzů na www.JazykoveZkousky.cz.

U perexu bude uvedeno také vaše logo, v čím větší velikosti a rozlišení bude, tím lépe se nám s ním bude pracovat. 

Délka textu je důležitější než si myslíte

Uvádíme maximální délku článku 3 500 znaků. I když internetová stránka není omezena co do délky, je omezena pozornost internetového čtenáře. Chápeme, že za své peníze toho chcete říci co nejvíce, to ale čtenáře nezajímá. Nedovolte, aby znuděně odešel od rozečteného textu, jehož konce nevidí, a pamatujte, že méně je v tomto případě skutečně více.

Pro srovnání: tento text má 3 846 znaků.

Zajímavé odkazy

K textu můžete připojit odkazy vedoucí na vaše stránky se zajímavými informacemi. Je dobré, pokud čtenáři dopředu řeknete, co na něj po kliknutí čeká.

Fotogalerie – letní jazykový pobyt na Šumavě
Seznam jazykových kurzů pro děti do pěti let na rok 2007
Vyučovací metoda – popis a vysvětlení šmoulí metody, podle které učí JŠ Šmoula

Přidat komentář