Učte se anglicky a najděte si nové přátele

Penfriend je anglické slovo označující kamaráda na dopisování. Klasické dopisy sice ustoupily e-mailům, poštovní přátelství však vznikají i nadále. Vyberte si pro svoji korespondenci anglicky mluvící protějšek a kromě zábavy si také procvičíte svoji angličtinu. Ptáte se, kde si najít takového „penfriend“?

Global PenFriends.com
Základní vyhledávání dle pohlaví, věku a lokality je přístupné i bez registrace. Jakmile si však najdete toho „pravého“ na dopisování, musíte se do systému přihlásit, abyste získali jeho kontaktní e-mail.

Pen-friend Club

Stránky vás na první pohled mohou odradit, obsahují totiž spoustu reklamy. Jejich využívání je však zdarma (a jejich provoz z něčeho musí být placen). Vyhledávač nabízí kromě pohlaví, věku a místa zvolit také jazyk a preferovaný způsob komunikace. Tzv. snail mail (papírová pošta) u některých dopisovatelů hraje stále prim.

Interpals.net
Vyhledávání je podobné jako v předchozích případech. Pro získání plných kontaktů (a možnost prohlédnout více fotografií) je třeba se do systému registrovat. Někteří uživatelé však svůj e-mail či ICQ uvedou rovnou a vy se zapisovat nemusíte.

Webových stránek zaměřených na vyhledávání penfriends je samozřejmě více.
http://www.penpalparty.com/
http://www.penpalworld.com/
http://www.anglictina.xf.cz/seznamka.html
http://www.anglik.net/penpals.htm

Nevybrali jste si mezi vyhledanými stránkami? Zkuste si najít svého „penfriend“ na vlastní pěst. Zkuste ve vyhledávači slova jako: penfriend, penpal či třeba correspondante (pro francouzštinu).

Pár tipů, jak si napsat víc než pár dopisů

Najděte si na dopisování kamaráda, který má podobné zájmy jako vy. Po několika e-mailech vám zdvořilostní témata dojdou a jestliže nemáte společné koníčky či náměty k diskusi, konverzace bude váznout. Pokud se však shodnete na tom, že háčkování je nejlepší aktivita nejen na zimu, brzy si můžete kromě vzorů a návodů (v angličtině 🙂 vyměňovat i ukázky vlastních děl.
Musíte také počítat s tím, že pravděpodobně nebudete psát s rodilým mluvčím angličtiny. Ten by si s mírně pokročilým moc nepopovídal. A na jazykovou korekturu vašich textů také není zvědavý. Pokud si však dopisujete s někým, kdo je na to stejně jako vy, bude mít pro vaše nedostatky pochopení.

Procvičování cizího jazyka psaním je jedna z metod, jak psanou formu dostat pod kůži. Nezapomeňte však, že umění plynulé mluvené konverzace tím nezískáte. Zkuste však využít možností internetového telefonování a se svým novým kamarádem si po několika psaných dopisech popovídejte.

Něco navíc než jen dopisování.

Stránka postcrossing.com není přímo zaměřena hledání kamarádů k dopisování v cizím jazyce, svoji angličtinu (či jiný jazyk) si však procvičíte také. Zaregistrujte se, zvolte „send a card“ a bude vám vygenerována první adresa, na kterou zašlete pohlednici. Informace o příjemci pohlednice najdete v jeho profilu. Poté, co pohlednice dojde a příjemci ji označí jako doručenou, dostane se vaše adresa do pořadí a pohlednice. Kromě sbírky obrázků dle vašich preferencí (do profilu je dobré vyplnit, jaká témata na pohlednicích by vás potěšila), si procvičíte angličtinu (nebo jiný jazyk, který ovládáte vy i příjemce). Jestli vám uživatel sedne a vyměníte si kromě první pohlednice i další dopisy, záleží jen na vás obou. Já jsem dokonce na sever Německa posílala i Štramberské uši. Moc jim chutnaly 🙂

Přidat komentář